Ceramika na Ursynowie

Wirtualna Wystawa.
Co nam w duszy gra. Jak ułożyć glinę w nieoczywiste dla naszego oka kształty, wymyślone przez wyobraźnię i zrobić to tak by być zadowolonym.

Kolejne spotkanie z Wirtualną Wystawą.
Dziś prezentujemy misy. Temat, który bardzo często z ceramiką jest kojarzony. Przyda się mieć misę w domu. A co dopiero taką, którą od samego początku, od pierwszego małego kawałka gliny stworzyliśmy.

Wystawa Wirtualna cześć szósta.

Natura w pełnym wydaniu. To co tworzymy komponuje się z otoczeniem, czasem wtapia i staje się prawie nie widzialne. tak jak na miarę uszyte ubranie.

W dzisiejszej części wystawy... ludzkie podejście do gliny.

Kiedy tworzymy z gliny człowieka,w pewien sposób musimy przyjrzeć się się sobie, innym. Jak uchwycić uśmiech, indywidualność, spojrzenie, jak ułożyć dłoń. Nie dziwi wiec, że Pigmalion chciał osiągnąć doskonałość.

Na niedzielę 10.01.2021... trochę zwierzęco. Glina pozwala tworzyć trochę z naszej pamięci, obserwacji i wyobraźni.
Piąta część Wirtualnej Wystawy.

Wirtualna Wystawa część czwarta.
Pierwsze co przychodzi na myśl patrząc na te trzy prace to wytrwałość twórcy. Każda z prac poprzedzona była próbami, zastanawianiem się, poznawaniem możliwości angob, szkliw, myśleniem. To jest przyjaźń z gliną.

Trzecia część naszej Wirtualnej Wystawy jest w ciepłych kolorach. Ceramika potrafi przybierać piękne formy, ale kolor i blask szkliw powodują, że buzie nam się śmieją.

W tej odsłonie motywy morskie.

Kochani Rok 2021 zaczynamy Wirtualna Wystawą. Chciałybyśmy uhonorować wszystkich naszych wspaniałych przyjaciół i uczniów. Twórcy tych prac od lat bratają się z gliną, odnoszą sukcesy, czasem też klęski, ale cały czas są i z każdym spotkaniem mają nowy pomysł na ten kapryśny materiał. Glina i ceramika są wymagające. Z jednej strony glina jest miękka, dająca się formować, a w kolejnej chwili potrafi tracić elastyczność, kruszyć się, łamać. By nas słuchała, my musimy słuchać jej. Musimy przyjść do niej pokorni, jej oddani, na niej skupieni. Chwalący ją co chwila, jej możliwości, faktury i kolory. I tak do ostatniej chwili, ostatniego etapu, ostatniego dotknięcia kolorem i włożenia do pieca. Te prace to efekt tej naszej ludzkiej uwagi na ten wspaniały, wieczny materiał - glinę. Przez najbliższe tygodnie będziemy prezentowały prace Uczniów Pracowni Ceramicznej „ moja lepa”. Zapraszamy .